English (United Kingdom)Polish (Poland)Ukrainian (UA)Russian (CIS)

PostHeaderIcon Пасажирські Перевезення Львів - Варшава - Львів

Регулярні пасажирські перевезення комфортним мікроавтобусом за маршрутом: ЛЬВІВ - ВАРШАВА, та ВАРШАВА - ЛЬВІВ.

15€ / 65 zł. / 400 грн.

Індивідуальні замовлення на трансфери до аеропортів МОДЛІН, ШОПЕН, БАЛІЦЕ та в інші пункти призначення, як у Польщі, так і по всій Європі.

Задати запитання та/або зарезервувати місце

Оглянути маршрут

тел: (+38) 050-57-39-100; (+48) 534-341-100

                                                

Львів - одне з найбагатших міст України за кількістю та цінностю пам'яток, що представляють архітектурні стилі і напрямки різних епох - починаючи від давньоруського і закінчуючи модерном. Планувальна структура Львова, що виник в середині XIII ст., аналогічна іншим давньоруським містам. Вона майже не збереглась, але про неї говорять і донині існують деякі назви вулиць та топоніми: Замкова, Під Брамкою, Старий Ринок, Мурований Міст.


Проект Миколи Кравцова Моменти з минулого Львова

 

Княжий Львів складався з двох частин: укріпленого дитинця (замка) на високій горі і торгово-ремісничого посаду під нею. Житлова забудова, за винятком дитинця і деяких храмів, була дерев'яною.

Монументальна будівництво того часу відбувалось в традиціях архітектурної школи Стародавньої Русі. З пам'яток давньоруської доби збереглась Миколаївська церква (кінець XIII ст.). Це своєрідна хрестоподібна у плані споруда з трьома апсидами і двома куполами - над центральним об'ємом і вівтарем. До кінця XIII - початку XIV ст. відносяться перебудовані пізніше церкви П'ятницька та Онуфріївська; серединою XIV ст. датуються костьоли Іоанна Хрестителя і Марії Сніжної.

 

Путівник по Львову Готичному
У середині XIV ст. у південній частині посаду княжого міста формується за принципами сучасного західноєвропейського містобудування нове місто, укріплене кам'яними стінами і вежами, з регулярною забудовою, центральною площею та ратушею.

До XVI ст. забудова була наполовину дерев'яною та кам'яною; панівний стиль - готика. До однієї з найраніших пам'яток цього стилю належать костел Іоанна Хрестителя (середина - друга половина XIV ст.) та Кафедральний (Латинський) костел (архіт. Ничко, М. Гансеке, І. Гром, А. Рабіш, Г. Блехер, 60-е рр.. XIV ст .- 1493 р.).

Одночасно тривало будівництво в традиціях давньоруського зодчества, зокрема, зводився Вірменський собор (архіт. Дорінг, 1363 р.).

 

Путівник по Львову Епохи Ренесансу
Починаючи з середини XVI ст., духовну та матеріальну культуру Львова збагачують гуманістичні тенденції Ренесансу. Найбільш яскравий відбиток вони знаходять в архітектурі, що обумовлено напливом до Львова багатьох майстрів-будівельників з Італії, головним чином з її північних провінцій.

Хронологічні рамки Ренесансу у Львові визначаються другою половиною XVI - першою третиною XVII ст. У цей досить короткий період створено низку пам'ятників, кращий серед яких - ансамбль Успенської церкви: дзвіниця Корнякта (архіт. П. Барбон, 1572 р.), каплиця Трьох Святителів (архіт. А. Підлісний, 1590 р.), Успенська церква (архіт . П. Римлянин, В. Капінос, А. Прихильний, 1591-1629 рр..).

До чудових зразків львівської ренесансної архітектури належать каплиці Боїмів (архіт. А. Бемер (?), 1609-1615 рр..) та Кампіанів при Кафедральному костелі (кін. XVI ст .- 1629 р.), костели Бернардинів (архіт. Г1. Римлянин , А. Прихильний, 1600-1630 рр..) та Бенедиктинок (архіт. П. Римлянин, І. Покорович, кін. XVI - перша пол. XVII ст.), будинки на пл. Ринок № 4 (1589г.), № 6 (1580г.), № 28 (поч. XVII ст.).

 

Путівник по Львову Періоду Барокко
У 30-і рр.. XVII ст. в архітектуру Львова на зміну ренесансу приходить новий стиль - бароко.

Першими пам'ятками цього стилю стали костел Єзуїтів (архіт. Д. Бріано, 1610-1630 рр..), костел Стрітення монастиря кармеліток босих (архіт. Д. Б. Джізлені, 1644 р. - кін. XVII ст.), що відрізняються багато декорованими фасадами. Більш скромно виглядає костел св. Михайла монастиря кармелітів босих (1634 р.) і П'ятницька церква (1644 р.) з цінним іконостасом того часу. Визначний витвір архітектури пізнього бароко, завершального етапу барокового будівництва у Львові, - Домініканський костел (архіт. Ян де Вітте, 1745-1770-і рр..).

 

Путівник по Львову Епохи Класицизму
Класицизм, прийшовши на зміну бароко, в архітектурі Львова не знайшов значного розвитку. Його умовні рамки - кінець XVIII - середина XIX ст.

До небагатьох примітних будівель цього стилю належать будинки українського драматичного театру ім. М. Заньковецької (архіт. Л. Піхля, І. Зальцман, 1837-1842 рр..), природознавчого музею (архіт. В. Равський (старший), 30-і рр.. XIX ст.), палац латинських архієпископів (архіт. І . Зальцман, 1844 р.), будинок № 4 на вул. Краківської (поч. XIX ст., перебудова).

 

Еклектизм у Львові
Вже в середині XIX ст. зароджується і панує до кінця цього століття стиль еклектизму, що використав елементи архітектури готики, ренесансу та інших історичних стилів.

Його яскравим зразком є будівля театру опери і балету ім. І. Франка (архіт. 3. Горголевський, 1897-1900 рр..), а також будівля колишнього Художньо-промислового музею (архіт. Л. Марконі, Ю. Яновський, 1904 р.).

 

Стиль Модерн у Львові
У Львові знаходиться багато пам'яток стилю модерн, який став реакцією на еклектизм і сформувався на початку XX ст.

Зокрема, будинок № 32 на пл. Ринок (архіт. М. Лужецький, 1912 р.), будинок № 5 на вул. Б. Хмельницького (архіт. Р. Фелінський, поч. XX ст.). До цінних творів скульптури відноситься пам'ятник А. Міцкевичу (скульп. А. Попель, М. Паращук, 1905 р.).

 
Банер
English (United Kingdom)Polish (Poland)Ukrainian (UA)Russian (CIS)